Arama çubuguna Sayfa Adresimizi Yazıp Sitelerimizi Ziyaret Edebilirsiniz.
Ya da Doğrudan Bizlere Telefonla Ulaşabilirsiniz.


28 Nisan 2008 Pazartesi

istanbul ikinçi el eşya satış yeri,istanbul spot eşya mağazaları,
bayileri, beyaz eşya, bilgisayar,
eski mobilya satım,eski mobilya satış,eski mobilya alım satım
bulaşık makinaları, makinası, makineleri, makinesi,
eski eşya alım satım,ev eşyaları alım satım,eski eşya satış,eski eşya satılık,eski
Hafif CO Zehirlenmesi Ciddi CO Zehirlenmesi
Güçsüzlük
Bulantı
Halsizlik
Baş ağrısı
Bilinç kaybı
Konfüsyon
Fokal nörolojik değişiklikler
Myokard iskemisi
TEDAVİ: % 100 NBO, 4 Saat
Yeniden değerlendir;
Semptomlar devam ederse, HBO düşün !
HBO, 90 dakikalık Seans
Yeniden değerlendir;
Semptomlar devam ederse, 3-6 saat içinde HBO tekrarla !

HBO tedavisine alınacak olan bekleme süresinde %100 NBO tedavisine devam etmelidir. CO zehirlenmesi için HBO tedavisi planlanırken kanda karboksihemoglobin (HbCO) seviyesinin önemli olduğu düşünüldü. Ancak yapılan çalışmalar sonucunda klinik semptomlar, mortalite ve morbidite ile kan karboksihemoglobin seviyeleri arasında korelasyon saptanmadı. Bu nedenle klinik takip, HBO tedavisinin planlanması ve tedavinin takibi konusunda HbCO seviyelerinin önemli bir gösterge olmadığı düşünülmektedir.

CO zehirlenmesinde HBO ile standart tedavide %100 oksijen, 90 dakika süreyle verilir. Orta derecede semptomları olan olgular birinci tedaviden yarar görebilirler. Ancak semptomların gerilemediği hastalarda ikinci ve üçüncü seanslar planlanabilir. HBO tedavisinin, vücuttan CO ‘i elimine etme yanında oksijenin dokulara dağılması ve hemoglobinden CO ‘i uzaklaştırma konularında da faydası vardır. HBO tedavisi sırasında oksijene bağlı nöbet (1000 olguda bir), kulak ve sinus barotravması, pulmoner barotravma, vasküler gaz embolisi görülebilir. Hamilelik, HBO tedavisi için kontrendike değildir. HBO için kesin kontrendike olan olay tedavi edilmemiş pnömotorakstır.

26 Nisan 2008 Cumartesi

ofis mobilyaları şatış,ofis ve büro mobilyaları satış,büro mobilyaları satış
ofis mobilyalarımı satmak istiyorum,büro mobilyalarımı satmak istiyorum,
ofisimi satmak istiyorum,büromu satmak istiyorum,
eski eşya alım satım,ev eşyaları alım satım,eski eşya satış,eski eşya satılık,eski

Tabloya bakılarak yapılmasını beklediğim değerlendirme şudur: Türkiye'de, yolları devletin bazı birimleriyle geçmişte kesişmiş olsa bile, hayli zamandır kendi başlarına çalışan çeteci örgütlenmeler var... Bu örgütler, Susurluk'ta ortaya çıktığı gibi, zaman zaman kişisel zenginleşmeler için çaba gösterir, zaman zaman da kendi ideolojik ince ayarları için devreye girerler... Karanlık bir alanda çalıştıkları ve eylemlerini daha çok kendilerine benzer kişiler ve kurumlara yönelttikleri için 'ideolojik ince ayar' amaçları fark edilmez.

1990 yılı sonunda Prof. Muammer Aksoy ile başlayan siyasî suikastlar zinciriyle bir dizi 'lâik aydın' hedef seçildi. Hedeflerin kimliğine bakarak verilen tepkiler sebebiyle her cinayet sonrasında ülke gerildi. O 'lâik hedefler' zaten 'ülkeyi germe' amacına hizmet etmek için seçilmişti. Kitlesel eylemlere de aynı pencereden bakıldığında aynı tespit yapılacaktır: Kitlesel eylemlerde de hedef seçilenler, hep, 'ülkeyi germe amacı'na hizmet edecek toplumsal gruplardı.